Trzyosobowy zespół członków SKNL “LogiSQUAD” zwyciężył w konkursie BIG IDEA COMPETITION!

System Krwiodajka, którego autorem jest Karolina WądołowskaJulia Karpuk oraz Piotr Kamiński jednogłośną decyzją Kapituły konkursowej zdobył I miejsce!

Konkurencja nie była łatwa, każdy zespół biorący udział w tym przedsięwzięciu zaprezentował bardzo interesujące i kreatywne pomysły, które wywarły ogromne wrażenie. W ramach konkursu zakwalifikowane grupy miały za zadanie przygotować pomysł na innowacyjny produkt, usługę lub przedsięwzięcie.

Opracowany projekt Krwiodajki ma ogromne znaczenie społeczne – rozwiązuje istotny problem związany z występowaniem krytycznie niskich stanów zapasów w bankach krwi. Przy pomocy systemu aktualni krwiodawcy są mobilizowani do cyklicznego oddawania krwi, jednocześnie rośnie liczba nowych Honorowych Dawców. Istotnym celem Krwiodajki jest usprawnienie i unowocześnienie obecnego procesu krwiodawczego, jak również usprawnienie procedur związanych z przepływem informacji pomiędzy RCKiK, punktami medycznymi oraz dawcami.

Pragniemy dodać, iż trzy zespoły, w których skład wchodzili reprezentanci “LogiSQUAD-u” zakwalifikowały się do poprzedniej (https://goo.gl/QLwfhV), jak również wyżej wspomnianej edycji konkursu:

AgataKamilDominikPaweł zakwalifikowali się do finału dzięki swojemu innowacyjnemu pomysłowi – Systemowi WASI, który usprawnia przepływ informacji na uczelni oraz ułatwia kontakt między prowadzącymi zajęcia, a studentami.

MariuszArkadiuszJakubJakub opracowali ergonomiczny fotel rozwiązujący problemy z dolegliwościami spowodowanymi siedzącym trybem pracy przed komputerem.

GrzegorzRadek, Paweł przygotowali usprawnienie systemu skanowania kodów kreskowych polegające na automatycznym odczytywaniu danych. Sama idea ma na celu zmniejszenie kolejek w sklepach, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów obsługi klienta.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!